رفتن به محتوای اصلی
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

هواوی، آمریکا را به حملات سایبری متهم کرد

هواوی، آمریکا را به حملات سایبری متهم کرد

شرکت هواوی چین مقامات آمریکا را به تلاش برای دسترسی به منابع اطلاعاتی این شرکت متهم کرد.

شرکت چینی تولیدکننده تجهیزات و لوازم مخابراتی هواوی مقامات آمریکا را متهم کرد که با وادار کردن کارکنان این شرکت تلاش می کند ضمن دسترسی به سامانه ها ، اطلاعات مورد نیاز خود را از این شرکت جمع آوری کند.

هواوی با اشاره به تشدید فشارهای واشنگتن علیه این شرکت شامل جلوگیری از دسترسی به فن آوری آمریکا به دلیل اتهامات مربوط به خطر امنیتی هواوی افزود، واشنگتن در ماههای اخیر تلاش های زیادی برای ایجاد اختلال در فعالیت های تجاری و اقتصادی این شرکت کرده است.

مقامات آمریکا تاکنون سند و مدرکی برای حمایت از ادعاهای خود مبنی بر اتهامات جاسوسی این شرکت چینی ارائه نکرده اند اگرچه هواوی اینگونه اتهامات را رد می کند.

آمریکا، استرالیا، ژاپن و دیگر دولت ها محدودیت هایی برای استفاده از فن آوری هواوی اعمال کرده اند.

فن آوری های هواوی مربوط به گوشی هوشمند جهانی شماره دو، بزرگترین سازنده شبکه شرکت های تلفنی است.

کارشناسان کنترل کیفی از تلاش آمریکا برای اعمال محدودیت های جدید هواوی به فن آوری آمریکا در می خبر دادند که این اقدام به نیمه نوامبر موکول شد.

واشنگتن به منظور خارج کردن هواوی از شبکه های مخابراتی نسل آینده سرگرم رایزنی با دولتی های اروپایی است.

این در حالی است که مقامات المان، فرانسه و ایرلند برنامه خاصی برای تحریم هیچ تولید کننده تجهیزات الکترونیکی این شرکت چینی ندارند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن خودداری از پاسخ به سوال خبرنگاری در باره دلایل اتهامات هواوی گفت: این موضوع نگرانی امنیت ملی است و این شرکت معضل بزرگی برای ارتش و آژانس های اطلاعاتی امریکاست.

دولت چین مقامات واشنگتن را به تلاش برای استفاده نادرست از مباحث امنیت ملی جهت ضرب زدن به رقبای تجاری چین متهم می کند.

 

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین، ضمن غیراخلاقی خواندن رفتار آمریکایی از مقامات واشنگتن خواستار جلوگیری از لکه دار کردن تعمدی شرکت های چین و تلاش برای ایجاد زمین بازی برابر شد.

 

منبع:خبرگزاری صدا و سیما

۴۹