رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

پاسخ تهران به ادعاهای واشنگتن درباره تلاش ایران برای حمله سایبری به زیرساخت‌های آمریکا

پاسخ تهران به ادعاهای واشنگتن درباره تلاش ایران برای حمله سایبری به زیرساخت‌های آمریکا

مقام‌های آمریکایی ایران را به تلاش برای حمله سایبری به زیرساخت‌های این کشور متهم کرده‌اند اما تهران این ادعاها را رد کرده است.

چندین مقام ارشد آمریکایی اتهامات درباره ایران را تکرار کرده و مدعی شده‌اند ایران قصد دارد زیرساخت‌ها در آمریکا و کشورهای اروپایی را هدف حملات سایبری قرار دهد.

 

چند مقام ارشد آمریکایی که اشاره‌ای به نامشان نشده مدعی شده‌اند «هکرهای ایرانی» زمینه‌های لازم برای «حملات گسترده سایبری به زیرساخت‌های آمریکایی و اروپایی و شرکت‌های خصوصی» را فراهم کرده‌اند. منابع آمریکایی مدعی شده‌اند واشنگتن در این زمینه هشدارها را به متحدان اروپایی‌شان داده‌اند و در حال انجام بررسی‌ها برای حمله متقابل هستند.

 

  مقام‌ها مدعی شده‌اند با آنکه ایرانی‌ها سلاح‌های سایبری خود را در وضعیت حمله قرار داده‌اند نشانه‌ای مبنی بر قریب‌الوقوع بودن عملیات تهاجمی وجود ندارد.

 

جمهوری اسلامی ایران همواره اتهامات آمریکا درباره تلاش برای حملات سایبری را رد و تأکید کرده هدف واشنگتن از طرح چنین اتهاماتی مشروعیت بخشیدن به حملات سایبری خودشان است.

 

مقام‌های آمریکا گفته‌اند در حالی که روسیه احتمالاً تهاجمی‌ترین کشور در زمینه تهدید سایبری به شمار می‌رود، ایران در حال فراهم آوردن تدارکاتی برای حمله به هزاران شبکه برق، تأسیسات آب و شرکت‌های فناوری در آمریکا، آلمان، انگلیس و سایر کشورهای اروپایی است.

 

«علیرضا میریوسفی»، سخنگوی هیئت ایران در سازمان ملل در بیانیه‌ای در این به ان‌بی‌سی گفت: «ایران هیچ قصدی برای انجام جنگ سایبری با آمریکا ندارد. به کلام ساده، از نگاه ما، بیشتر احتمال دارد که آمریکا به دنبال شک فرضی حمله به عنوان بهانه‌ای برای حمله سایبری به ایران باشد.»

 

وی اضافه کرد: «آمریکا متخاصم‌ترین حمله‌کننده سایبری در کل دنیا است و مکرراً به اهداف شهری در سراسر دنیا از جمله ایران حمله می‌کند.»

۴۹