رفتن به محتوای اصلی
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

کلاهبرداری اینترنتی در پوشش صدور دفترچه درمانی

کلاهبرداری اینترنتی در پوشش صدور دفترچه درمانی

رییس پلیس فتا ایلام در خصوص کلاهبرداری مالی اینترنتی در پوشش صدور دفترچه درمانی به شهروندان هشدار داد.

سرهنگ "علی جمالی" رییس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: در این روش، کلاهبرداران با شهروندان تماس گرفته و به آنها اعلام می‌کنند که از مراکز خدمات درمانی، نمایندگی‌های بیمه و دیگر مراکز خدمات درمانی با آنها تماس می‌گیرند و در نظر دارند دفترچه درمانی جدید و معتبر برای آنها صادر کنند.

وی افزود: در ادامه فرد کلاهبردار عنوان می‌کند، به همین منظور نیاز است مبالغی را به شماره حساب اعلامی از طرف وی واریز کنند و از این طریق مبالغی از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند..

این مقام مسئول ادامه داد: بهتر است شهروندان پس از اتمام تاریخ اعتبار دفترچه‌های درمانی و یا اتمام برگه‌های آن، با مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با نمایندگی‌های معتبر و رسمی در شهر و روستاها، دفترچه درمانی صادر شده خود را دریافت کنند.

رییس پلیس فتا ایلام توصیه کرد: از عموم مردم تقاضا داریم به هیچ عنوان به چنین تماس‌هایی توجه نکنند و در صورت مواجهه با اینگونه موارد از واریز هرگونه وجه جدا خودداری کنند.

سرهنگ جمالی در پایان با اشاره به اینکه پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان می‌باشد ، از عموم مردم خواست : در صورت مشاهده هرگونه جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی اعلام کنند.

 

منبع:

 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

 

۴۹