رفتن به محتوای اصلی
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

کلاهبرداری در غالب فروش دمنوش در شبکه های اجتماعی

کلاهبرداری در غالب فروش دمنوش در شبکه های اجتماعی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایی و کشف پرونده با موضوع کلاهبرداری اینترنتی ( فروش دمنوش) خبر داد و گفت: متهم در غالب فروش دمنوش در یکی از شبکه‌های اجتماعی اهداف مجرمانه خود را عملی می‌نمود.

سرهنگ تورج کاظمی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان، فردی با ایجاد کانال تبلیغاتی و فروش انواع دمنوش در یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری از مشتریان خود می نماید و پس از واریز پول به حساب بانکی او، متهم اقدام به مسدود نمودن ارتباط مجازی با شکات می نمود.

 این مقام انتظامی ادامه داد: تجسس های پلیس جهت شناسایی متهم آغاز شد مأمورین در ابتدا با ارتباط گیری با متهم اقدام به مستندسازی لازم از نحوه فعالیت او نموده سپس با دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای هماهنگی های لازم بعمل آمد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس هیچ آدرس و مشخصاتی از متهم در دست نداشت و متهم برای ردگم کردن و اغفال مشتریان خود اسم پروفایل و صفحه اجتماعی خود را با هویت خانوم معرفی نموده بود، پلیس در گام اول تمرکز خود را برای شناسایی متهم خانوم عملی نمود ولی با تلاش مأمورین هویت اصلی متهم که آقایی ۳۹ ساله ساکن استان کرمانشاه بود بدست آمد.

سرهنگ کاظمی عنوان نمود: با احضار متهم و حضور در پلیس فتا تهران، ابتدا متهم منکر اقدامات مجرمانه خود شد و پس از مواجهه با ادله فنی و پلیسی لب به اعتراف گشود و گفت: چون در فضای مجازی می توان خود را با هر اسم و حرفه ای معرفی نمود با این ترفند توانستم اعتماد برخی از کاربران را جلب نمایم و با تبلیغ و فروش دمنوش‌های مورد پسند، با قیمت مناسب مبالغی را از مشتریانم کلاهبرداری کنم و با تغییر هویتم در فضای مجازی فکر نمی کردم در دام پلیس و در برابر قانون قرار بگیرم و حال از کرده ام بسیار پشیمانم.

 

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در خاتمه گفت: پرونده با طرفین آن به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای ارسال گردید و از شهروندان عزیز خواهشمندم فریب تبلیغات دروغین و کلاهبرداری های اینترنتی را نخورید و در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir ‎ قسمت مرکز فوریت های سایبری ان را ثبت نمایید .

 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

۴۹