رفتن به محتوای اصلی
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

کلاهبرداری سایبری به بهانه فروش اقساطی لوازم خانگی در اصفهان

کلاهبرداری سایبری به بهانه فروش اقساطی لوازم خانگی در اصفهان

رئیس پلیس فتای استان اصفهان از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی جعلی فروش اقساطی لوازم خانگی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد خبر داد.

 سید مصطفی مرتضوی با اعلام این خبر اظهار داشت:  کاربران فریب تبلیغات در سایت‌های واسطه‌گر و شبکه‌های اجتماعی را نخورند و به هیچ وجه پولی به حساب این افراد واریز نکنند.

وی افزود: در پی شکایت خانم جوانی از شهروندان مبنی بر این‌که با هدف خرید لوازم خانگی با اقساط ۶ ماهه در یکی از سایت‌های واسطه‌گر اقدام به پرداخت ۱۰ میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت کرده و هیچ کالایی برای او ارسال نشده است، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان ادامه داد: این خانم اظهار داشت که پس از مشاهده آگهی فروش اقساطی لوازم خانگی با آگهی‌دهنده تماس گرفته و درخواست یک دستگاه تلویزیون کرده که بنا به درخواست فروشنده مبلغ ۱۰ میلیون ریال به عنوان پیش پرداخت واریز و علاوه بر این‌که هیچ کالایی ارسال نشد، فروشنده پاسخگوی تلفن خود نبوده است.

    بیشتر بخوانید

        باند کلاهبرداری از شرکت‌های بیمه ‌در اردبیل منهدم شد

        کارمندان کلاهبردار در گلستان دستگیر شدند

        کلاهبرداری چند میلیاردی فروشگاه اینترنتی "پالادین مارکت" از صدها نفر

وی خاطرنشان کرد: با انجام اقدامات تخصصی در فضای مجازی در نهایت کارشناسان موفق به شناسایی فرد کلاهبردار و انتقال وی به پلیس فتا می‌شوند.

مرتضوی به کاربران فضای مجازی هشدار داد: شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هر گونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند، همچنین ‌به منظور پیشگیری از وقوع این گونه جرایم از هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هر گونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری کنند.

۴۹