رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

یک دلار سرمایه‌گذاری در فضای مجازی کودک ۱۶ دلار بازگشت سرمایه دارد

یک دلار سرمایه‌گذاری در فضای مجازی کودک ۱۶ دلار بازگشت سرمایه دارد

رئیس کارگروه کودک و فضای مجازی دوازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال گفت: تولیدکنندگان محتوا و ارائه‌دهندگان خدمات فضای مجازی کودکان باید بدانند هر یک دلار سرمایه‌گذاری در آموزش کودک، ۵ تا ۱۶ دلار بازگشت سرمایه خواهد داشت.

خسرو سلجوقی در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال سال جاری درباره اقتصاد فضای مجازی کودک و اهمیت این اقتصاد گفت: بهترین شروع زندگی برای کودکان سنین صفر تا ۲.۵ سالگی و سپس ۲.۵ تا هفت سالگی است.

رئیس کارگروه کودک و فضای مجازی دوازدهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال افزود: پژوهش‌های بسیاری اثبات کرده‌اند که ریشه اغلب مشکلات اجتماعی، شخصی و رفتاری انسان عصر حاضر در ضعف یادگیری مهارت‌های پایه و بنیادین متناسب با اوضاع و احوال جامعه خویش است و مهم‌ترین دوران یادگیری غیرمستقیم این مفاهیم، سنین دو الی ۷ سالگی به‌خصوص طلایی‌ترین دوران رشد یعنی بین ۳ الی ۵ سالگی است.

وی خاطر نشان کرد: دورانی که طی آن ۹۰ درصد رشد مغز انسان صورت می‌پذیرد و اهمیت آن برای برنامه‌ریزان حوزه تربیتی به حدی است که از آن تحت عنوان بهترین شروع زندگی یاد می‌شود.

سلجوقی بیان کرد: مطالعات طولی نشان می‌دهد که هر یک دلار سرمایه‌گذاری در آموزش کودک، ۵ تا ۱۶ دلار بازگشت سرمایه (متوسط ۱۰ دلار نرخ برگشت سرمایه) خواهد داشت؛ در همین راستا اهمیت این سرمایه‌گذاری برای مسئولین، خانواده‌ها و جامعه باید تبیین و اطلاع‌رسانی شود و همچنین تولیدکنندگان محتوا و ارائه‌دهندگان خدمات در بخش فضای مجازی کودکان باید به این اقتصاد و نحوه دسترسی به آن آگاه شوند.

مجری سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک در بیانات خود از تمامی تولیدکنندگان محتوای مناسب برای کودکان، اولیاء و مربیان آنان و همچنین ارائه‌دهندگان خدمات درخواست داشت که برای معرفی مزیت‌ها و داشته‌های خودشان حضور پرشوری در این دوره از نمایشگاه داشته باشند و در ضمن کاربران با استفاده و آشنایی به این ظرفیت‌ها و با خرید این محصولات موجب رونق این بازار و تقویت آن شوند.

۴۹