رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

۱۰ هزار حمله علیه زیرساخت‌های سایبری اصفهان

۱۰ هزار حمله علیه زیرساخت‌های سایبری اصفهان

مدیرکل پدافند غیرعامل استان اصفهان گفت: روزانه ۱۰ هزار حمله علیه زیرساخت‌های سایبری استان انجام می‌شود که بخش زیادی از این حملات، با رعایت اصول پدافند غیرعامل مهار می‌شود.

محمد صفدریان در جلسه شورای پدافندغیرعامل شهرستان شهرضا با بیان این‌که پدافند غیرعامل مصون سازی از درون حوزه‌های زیرساختی نظام جمهوری اسلامی در مقابل آسیب‌ها و تهدیدات را برعهده دارد، اظهار داشت: تمام دستگاه‌ها باید کاری کنند تا حوزه‌های خدمات‌رسان تحت امرشان، مورد تهدید واقع نشوند و اگر مورد تهدید واقع شد بتوانند بازیابی کنند.

 

وی با اشاره به اینکه پدافندغیرعامل به عنوان دومین راهبرد دفاعی کشور، بعد از دفاع نظامی برای مقابله با تهدیدات دشمنان مورد توجه قرار گرفته است، افزود: کشور ایران در حوزه دفاع نظامی دستاوردهای مهمی همچون نهضت مقاومت را دارد که از مرزهای فیزیکی کشور و ایدئولوژیک شیعه، صیانت می‌کند.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل اصفهان با اشاره به اینکه دشمن از طرق مختلف غیرنظامی درصدد ضربه زدن بوده وتنها راه مقابله با تهاجم وسیع دشمن پدافندغیرعامل است، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به واسطه نگرش‌های استکبار ستیزی خود همواره مورد هجمه دشمن بوده است.

 

وی با بیان اینکه حوزه‌های پدافند غیرعامل بیشترین تهدید را دارد، تصریح کرد: روزانه ۱۰ هزار حمله علیه زیرساخت‌های سایبری استان انجام می‌شود که بخش زیادی از این حملات، با رعایت اصول پدافند غیرعامل مهار می‌شود.

 

صفدریان با اشاره به اینکه امروز ۲۰ دستگاه زیرمجموعه قرارگاه زیستی هستند که برابر دستورالعمل اقداماتی را انجام می‌دهند تا در صورت بروز بحران بتوانند مقابله کنند، اظهار داشت: در بعضی موارد دیتاهایی که با سرمایه‌گذاری‌های بسیار زیاد ایجاد شده، به دلیل رعایت اصول ابتدایی پدافند غیرعامل از بین می‌رود در حالی که برخی از مدیران این گونه حملات را مخفی می‌کنند.

 

وی با بیان این‌که استان اصفهان با ۵ هزار واحد صنعتی دارنده بیشترین تعداد مراکز صنعتی و شیمایی در کشور است، بیان کرد: در دوسال گذشته در حال شناسایی نقاط حادثه‌خیر در مراکز صنعتی هستیم که نخستین مرکز شهرک صنعتی رازی شهرضاست که در حال شناسایی نقاط حاثه‌خیز آن هستیم.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استان اصفهان با بیان این‌که متولیان شهرک‌های صنعتی در استان نمی‌دانند در شهرک رازی شهرضا چند کارخانه پر خطر شیمیایی است، افزود: باید مراکز پر خطر به دور از مراکز جمعیتی شکل بگیرند و یا اینکه این مراکز خرد و از شهر دور شوند.

 

وی با اشاره به وجود کارخانه‌های شیمایی پر خطر در شهرک رازی شهرضا تصریح کرد: در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان بر اجرای دو مانور در مراکز صنعتی استان اصفهان تأکید شد اما با اجرای آن مخالفت شد.

 

صفدریان با اشاره به وقوع آتش‌سوزی وسیع در یکی از کارخانه‌های شهرک صنعتی رازی شهرضا گفت: در دو هفته گذشته دو واقعه آتش‌سوزی در این شهرک اتفاق افتاده است این دو حادثه ضرورت اجرای برگزاری مانور را مشخص می‌کند.

 

وی با بیان اینکه تدابیر ایمنی ابتدایی در شهرک رازی شهرضا اجرا نمی‌شود، خاطرنشان کرد: چون شهرک‌های صنعتی تدابیر ایمنی را اجرا نمی‌کنند، پدافند غیرعامل ایجاد شده است.

 

مدیرکل پدافند غیرعامل استان اصفهان با بیان اینکه امروز در مناطق مسکونی افرادی اقدام به انبار مواد شیمایی خطرناک می‌کنند، افزود: این امر در حالی اتفاق می‌افتد که متولیان بهداشت و انتظامی از آن آگاهی ندارند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از ایمن‌ترین صنایع، صنایع هسته‌ای کشور هستند، بیان کرد: گاهی دشمن در این زمینه شایعاتی را مطرح می‌کند اما این صنعت یکی از ایمن‌ترین صنایع کشور است.

 

صفدریان با اشاره به اینکه به همت اداره کل پدافند غیرعامل نخستین اورژانس شیمیایی پرتوی کشور در استان اصفهان ایجاد شده است، گفت: این اورژانس قابلیت ارائه امکانات اولیه برای خدمات‌رسانی به مصدومان شیمیایی، حوادث هسته‌ای و پرتوی را دارد.

۴۹