رفتن به محتوای اصلی
سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

۴۰ هزار سایت شناسه شامد دریافت کردند/ ضرورت توسعه سواد رسانه‌ای

۴۰ هزار سایت شناسه شامد دریافت کردند/ ضرورت توسعه سواد رسانه‌ای

معاون مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۴۰ هزار سایت و ۳۰ هزار کانال فعال در حوزه مجازی از سوی وزارت ارشاد شناسه شامد دریافت کردند.

 سید مصطفی اشرف که برای همایش سواد رسانه‌ای به استان سمنان سفرکرده در حاشیه دیدار با مسئولان ارشاد اسلامی استان هم‌زمان با پیش از ظهر شنبه ضمن بیان اینکه ۴۰ هزار سایت از سوی وزارت ارشاد شناسه شامد دریافت کردند، تأکید کرد: این اتفاق برای ۳۰ هزار کانال در فضای مجازی نیز رخ‌داده تا این وزارتخانه بتواند برای نظارت بر فعالیت‌های حوزه فضای مجازی اقدامات ویژه‌ای را اعمال کند.

وی همچنین از صدور سامانه شامد برای ۳۰۰ هزار اپلیکیشن تلفن همراه خبر داد و افزود: درمجموع شناسه شامد برای بیش از ٣٧٠ هزار اپلیکیشن تلفن همراه، سایت‌ها و کانال‌های فعال در فضای مجازی صادرشده است.

شامد مخفف شناسه الکترونیکی محصولات دیجیتال

معاون مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان اینکه شامد مخفف شناسه الکترونیکی محصولات دیجیتال است، تأکید کرد: نظارت بر فعالیت‌های حوزه فضای مجازی، امکان رصد و نظارت بر کانال‌ها، اعمال سیاست‌های لازم از سوی وزارت ارشاد و همچنین داشتن جامعه آماری و اطلاعات در حوزه بانک اطلاعات فضای مجازی از ویژگی‌های این سامانه است.

اشرف بابیان اینکه خوشبختانه شاهد تولیدات خوب فرهنگی و محتوایی در حوزه فضای مجازی در سطح کشور هستیم، بیان کرد: عملکرد فعالان حوزه مجازی به‌خوبی درزمینهٔ فرهنگی و اجتماعی و همچنین فناوری اطلاعات توانسته اثرگذار باشد.

وی بخش دیگری از سخنان خود را به موضوع سواد رسانه‌ای و اهمیت آن اختصاص داد و بیان کرد: استفاده از فضای مجازی و همچنین اطلاعات آن نیازمند داشتن سواد رسانه‌ای محسوب می‌شود.

ضرورت توسعه و ترویج سواد رسانه‌ای در کشور

معاون مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه توسعه و ترویج سواد رسانه‌ای در کشور به‌خصوص در بین جوانان دارای ضرورت است، ادامه داد: ارتباط دو گروه خانواده و آموزش‌وپرورش نقش مؤثر در اشاعه سواد رسانه‌ای دارد.

اشرف به برگزاری همایش سواد رسانه‌ای و اطلاعات نیز اشاره کرد و گفت: این کار مشترک در شش استان کشور در حال برگزاری است و هدف آن ارتقای سواد رسانه‌ای محسوب می‌شود.

۴۹