رفتن به محتوای اصلی
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

۵ جی به استاندارد ارتباطی خودروهای اتحادیه اروپا مبدل شد

۵ جی به استاندارد ارتباطی خودروهای اتحادیه اروپا مبدل شد

کشورهای عضو اتحادیه اروپا در میان فناوری های مختلف رقیب به منظور تسهیل برقراری ارتباط میان خودروها در نهایت فناوری ۵G را برگزیدند.

کمیسیون اروپا طرحی را پیشنهاد داده بود که به موجب آن یک استاندارد مبتنی بر وای – فای که مورد حمایت شرکت فولکس واگن است برای مرتبط ساختن خودروهای پیشرفته مورد استفاده قرار بگیرد.

اما در نهایت این طرح رد شد و طرح پیشنهادی بی ام و و کوالکوم مورد پذیرش قرار گرفت که در آن از فناوری مخابراتی ۵G پشتیبانی شده است.

آلمان، فرانسه، ایتالیا و برخی شرکت های قدرتمند سازنده خودرو که در این کشورها فعالیت می کنند نیز در زمره ۲۱ کشوری بودند که بر علیه پیشنهاد کمیسیون اروپایی رای دادند. این رای گیری در نشست نمایندگان اتحادیه اروپا در بروکسل بلژیک انجام شد.

از جمله حامیان استفاده از وای – فای که نظرشان در نهایت مورد تایید قرار نگرفت می توان به رنو، تویوتا، اتوتاکس، ان ایکس پی و غیره اشاره کرد.

 

اعضای اتحادیه اروپا از چند ماه قبل بر سر اینکه کدامیک از دو فناوری وای – فای و ۵G برای تبادل داده میان خودروها مناسب تر هستند در حال بحث و مذاکره بوده اند. کمیسیون اروپا مدعی بود که فناوری وای – فای به علت در دسترس بودن بهتر می تواند امنیت جاده ها را تامین کند و این در حالی است که فناوری ۵G هنوز شکل نگرفته و همه گیر نشده است.

 

منبع:خبرگزاری فارس

۴۹