رفتن به محتوای اصلی
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
.

دسته بندی اخبار

دسته بندی عمومی

۸ عضو اتحادیه اروپا خواهان مجازات عاملان حملات سایبری شدند

۸ عضو اتحادیه اروپا خواهان مجازات عاملان حملات سایبری شدند

اتحادیه اروپا تلاش می کند با دخالت های الکترونیکی برخورد جدّی تری بکند و در همین راستا روز دوشنبه در جریان نشست وزرای امور خارجه، گروهی از کشوری های عضو این اتحادیه به رهبری هلند، خواهان تصویب مجارات علیه عاملان حملات سایبری شدند.

هشت کشور عضو اتحادیه اروپا (هلند، انگلیس، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، استونی، لتونی و رومانی) خواهان ایجاد نوعی چارچوب حقوقی به منظور اقدام علیه هکر های رایانه ای شدند. در بیانیه مشترک این هشت کشور که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری فرانسه قرار گرفته است، تأکید شده است که فقدان یک حرکت بین المللی قاطع این حس را القا می کند که حملات سایبری بی پاسخ خواهند ماند. به گفته یک دیپلمات، همه با اعمال مجازات موافق هستند ولی لازم است که چارچوب حقوقی این کار نیز مشخص شود. یکی از چالش های حقوقی، یافتن ادله کافی برای انتساب مسئولیت حمله سایبری به فرد یا گروه خاصی است.

اقدام علیه حملات سایبری به شبکه های آنلاین از آنجا ضرورت پیدا کرده است که تعداد این قبیل حملات بیشتر شده است. غربی ها، مسکو را متهم می کنند که در بسیاری از حملات سایبری نقش دارد. هلند در ماه آوریل موفق به خنثی کردن حمله هکرها به سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی در لاهه شد. عامل این حمله، آژانس اطلاعات روسیه معرفی شد. مسکو قاطعانه هرگونه تلاش برای حمله رایانه ای به این سازمان را تکذیب نمود.

 

هشت کشور اروپایی در بیانیه خود همچنین اشاره کرده اند که ریتم حملات سایبری به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. آنها ضمن ترغیب سران کشورهای اروپایی به حمایت از پیشنهاد تصویب مجازات عاملان حملات سایبری در اجلاس سران در بروکسل، این اقدام را یک اولویت فوری توصیف کرده اند.

 

۴۹