رفتن به محتوای اصلی
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
.

در دام شگردهای مهندسی اجتماعی نیافتید

نرم افزاری را که قصد نصب کردن اش را نداشته اید، نصب نکنید. آنتی ویروس های تقلبی زیادی هستند که با حقه تلاش می کنند شما را وادار به نصب یک بدافزار بر روی سیستم تان بکنند. تنها کاری که باید بکنید این است که َآن را نصب نکنید.

اگر در حال وب گردی هستید، در صورت برخورد با درخواست نصب کدک ویدوئوی جدید، آن را کلیک نکنید چون ممکن است موجب نصب نرم افزار جدید بر روی سیستم تان شود. ویدوئو های جعلی بسیاری هستند که با حقه تلاش می کنند در فضای وب قربانی را وادار به ارتقای نرم افزارش کنند اما در حقیقت با این کار قصد نصب بدافزار بر روی رایانه ی قربانی را دارند.گول این حقه را نخورید.

نرم افزاری را از فایل های ضمیمه ای ایمیل دانلود و یا نصب نکنید. اگر فایلی را در ایمیل دریافت کرده اید اطمینان حاصل کنید که از دسته فایل های قابل اجرا مثل فایل exe. نباشد. فایل های جعلی که از سوی فرصت طلبان و سودجویان به ایمیل شما ارسال می گردند ممکن است موجب آسیب به سیستم رایانه ی تان شوند. خاطر جمع باشید که هیچ بانکی برای شما از طریق ایمیل، نرم افزار آنتی ویروس یا نوار ابزار نمی فرستد. مراقب باشید در دام این گونه کلاه برداری ها نیافتید.

۴۹